کابینت کلاسیک

امروزه کابینت کلاسیک محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا پیدا کرده، زیرا حسی از دوران گذشته و صمیمیت را با خود به همراه دارد. جادار بودن یکی از ویژگی های منحصر بفرد کابینت کلاسیک است. این کابینت ها عمق زیادی دارند و به همین دلیل می توان ظروف و ابزارهای آشپزخانه را به راحتی در آنها جا داد.
این نوع کابینت نه تنها جنبه تزئینی دارد، بلکه اگر در ساخت آن حداکثر استفاده از فضا صورت گیرد، نقش مهمی در بهینه سازی فضای آشپزخانه ایفا می کند. در این نوشته از شرکت عطا چوب قصد داریم به بررسی کابینت کلاسیک و ویژگی های آن بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

ویژگی های کابینت کلاسیک

از ویژگی های کابینت کلاسیک حالت ویترینی بودن آن است. اغلب خانم ها علاقه دارند ظروف گران بها و تزئینی خود را در ویترین و در معرض نمایش بگذارند. کابینت های کلاسیک با درب های شیشه ای این امکان را فراهم می کنند که آشپزخانه ای زیبا و نمایشی داشته باشید. اصولاً درب کابینت های بالایی از جنس شیشه انتخاب می شوند، زیرا هم از نظر ایمنی کمتر در معرض آسیب قرار می گیرند و هم جلوه زیباتری به آشپزخانه بخشیده و قابل رویت نیز می باشند.

با قرار دادن یک جزیره در وسط آشپزخانه ای که دکوراسیون آن بر اساس سبک کلاسیک طراحی شده می توان فضایی برای صرف نوشیدنی، تهیه و پخت غذا و مکانی برای نگهداری ظروف و مواد غذایی ایجاد نمود. آشپزخانه هایی که در طراحی آن ها از جزیره استفاده شده دکوراسیونی متفاوت و لوکس دارند که قابل مقایسه با آشپزخانه های معمولی نمی باشد.

در ساخت این نوع کابینت می توان از یراق آلات برنزی و یا مسی رنگ استفاده کرد.

 

کابینت کلاسیک به کابینتی گفته می شود که جنس آن از چوب و درب های آن برجسته و روی آن ها حکاکی شده باشد. این نوع کابینت نمایی سلطنتی دارد و روی دستگیره های فلزی آن، نقش و نگاری شده است.

استفاده از این کابینت های کلاسیک فضایی نوستالژیک به دکوراسیون منزل می دهد و تداعی کننده یک آشپزخانه تمام چوب است.

این نوع کابینت را هم می توان در آشپزخانه های کوچک و هم در آشپزخانه های بزرگ تعبیه کرد.

نصب این کابینت ها به دلیل داشتن عمق و ارتفاع متنوع باعث بهینه سازی فضا آشپزخانه شده و در نتیجه می توان بهترین استفاده را از فضا نمود.

از جمله مشخصات اصلی این نوع کابینت ها تاج و درب ابزار خورده و سرستون منبت کاری شده می باشد.

مزایا استفاده از کابینت کلاسیک در آشپزخانه

این نوع کابینت با هر دکوری سازگار و هماهنگ می شود.

می توانید طرح و رنگ دلخواه و مورد علاقه خود را سفارش دهید.

قابلیت پوشش دادن تمام فضا آشپزخانه را دارد.

مناسب با فیزیک افراد ساخته می شود تا دسترسی تمام افراد را امکان پذیر سازد.

دارای رنگ های زیبا، متنوع و گرمی می باشد.

معایب کابینت های کلاسیک

این کابینت ها در برابر رطوبت و حرارت حساس می باشد و در صورتی که از روکش استفاده نشود، امکان پوست پوست شدن و باد کردن آن وجود دارد.

قیمت بالایی دارد.

نباید اجسام تیز را بر روی آن قرار داد و یا خراش ایجاد کرد.

در صورت آسیب دیدن کابینت، تعویض و تعمیر آن هزینه زیادی را در بر دارد.

 

تولید و آماده سازی کابینت های کلاسیک زمان بر می باشد.

در صورت استفاده از مصالح بی کیفیت در ساخت آن، پس از مدتی امکان از بین رفتن طرح های آن وجود دارد.