کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک در واقع نسل جدید کابینت آشپزخانه کلاسیک است که طراحی ساده تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد و از ویژگی های کابینت مدرن بهره می برد اما چهارچوب اصلی و اساس سبک کابینت همان سبک کلاسیک است با کمی تغییرات و حرکت به سمت مدرنیته. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک معمولاً انتخاب اول افرادی است که هم به سبک کلاسیک و هم سبک مدرن علاقه دارند و در عین حال مدیریت هزینه برایشان اولویت زیادی دارد. مهم ترین ویژگی کابینت نئوکلاسیک ، بین سبکی بودن طراحی آن است (تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک) که این روزها خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته و به یکی از سبک های پرفروش و پرتقاضا در صنعت ساختمان و طراحی دکوراسیون تبدیل شده است. دلیل استقبال زیادی که از کابینت نئوکلاسیک شده را می توان در ویژگی های مثبت و منفی سبک مدرن و کلاسیک پیدا کرد. به بیان دیگر می توان گفت کابینت نئوکلاسیک نقات قوت کابینت کلاسیک و مدرن را یدک می کشد اما در پی رفع نقایص و معایب این دو سبک است.

فرق کابینت کلاسیک با نئوکلاسیک در چیست؟

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می رسد و این درحالی است که بیشتر افراد علاقه مند به سبک مدرن، طرفدار طرح های ساده و مینیمال هستند. همچنین کابینت کلاسیک بدلیل اینکه از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت دستان هنرمند نجاران باسابقه ساخته می شود قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی گران قیمت و لوکس اجرا می شود. بجز بالا بودن قیمت و آسان نبودن نگهداری از کابینت چوبی، این مدل از کابینت آشپزخانه عیب دیگری ندارد. در مورد محاسن کابینت سبک کلاسیک و چوب طبیعی هم می توان به تولید 100 درصد سفارشی، تنوع در رنگ و طرح، اصالت و ماندگاری و همچنین طبیعی بودن بدلیل استفاده از چوب اشاره کرد.

طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک

قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک

نگهداری و تمیزکاری آسان تر در مقایسه با کابینت های منبت کاری شده

مدرن تر و بروز تر از کابینت آشپزخانه کلاسیک

 

کابینت مدرن بهتره یا نئوکلاسیک چرا؟

کابینت مدرن متداول ترین و معمول ترین نوع کابینتی است که در هر خانه ای یافت می شود که هم نسبت به سایر کابینت های آشپزخانه قیمت مناسبی دارد و هم بدلیل اجرا و نصب آسان افراد کاملاً در دسترس است بطوری که در هر محله ممکن است چند دفتر طراحی دکوراسیون سبک مدرن پیدا کنید و براحتی برای منزل خود کابینت ام دی اف سفارش دهید. بدلیل محدودیت هایی که در انتخاب طرح و رنگ ام دی اف و همچنین محدودیت هایی که ناشی از ویژگی های ساختاری ورق ام دی اف است نمی توان هر سبکی را بصورت تمام ام دی اف پیاده سازی کرد. به همین دلیل کابینت مدرن کمی دچار یکنواختی شده. شاید حفظ سادگی خواست خیلی از افراد باشد اما سادگی بیش از حد هم جالب نیست و گاهی برای تنوع هم که شده نیاز است که کمی دور خود را شلوغ کنیم!

بدلیل استفاده از رنگ برخلاف کابینت ام دی اف هیچ محدودیتی بابت انتخاب رنگ کابینت وجود نخواهد داشت.

گاهی سادگی زیاد در طراحی دکوراسیون باعث ایجاد حس نامطلوب می شود که از این نظر سبک نئوکلاسیک سبکی متعادل است.

تنها ایراد کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک در مقایسه با کابینت ام دی اف و هایگلس بالاتر بودن قیمت آن است که البته اختلاف آنها زیاد نیست.