اتاق خواب

چیدمان داخلی منازل در قسمت های مختلف مثل آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و غیره دارای اهمیت های مختلفی است اما هیچ کدام از آنها نباید نادیده گرفته شوند زیرا هر کدام از آنها تاثیر خاص خودشان را بر روی زندگی شما خواهند داشت. به طور مثال یکی از مهمترین قسمت هایی که در خانه شما وجود دارد و شما بیش از یک سوم عمر خود را در این قسمت می گذرانید اتاق خواب است که باید در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب ها به موارد زیادی توجه کنید.

 

سرویس خواب ها

در اتاق خواب شما، سرویس خواب ها از مهم ترین مواردی است که باید به آن ها توجه شود. سرویس خواب شما باید در سبکی انتخاب شود که سبک کلی منزل از آن پیروی می‌کند. به طور مثال اگر سبک دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی و آشپزخانه خود را از نوع مدرن انتخاب کرده اید بهتر است قسمت اتاق خواب شما هم دارای سرویس خواب مدرن باشد که از این سبک پیروی کند.

طراحی و دکوراسیون یک اتاق خواب ایده آل نیازمند رعایت نکات و ترفندهای مهمی است که شاید کمتر کسی از آن ها مطلع باشد، این نکات را در ادامه ملاحظه کنید.

اتاق خواب یکی از بخش های مهم منزل است که باید به دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای داد، طراحی یک اتاق خواب ایده آل و مناسب خیلی هم ساده نیست بلکه نکات، اصول و قوانین خاص خودش را دارد. در انتخاب رنگ، سبک چیدمان، نورپردازی، تزیینات و… باید نکاتی را رعایت کنید

– با انواع سبک های دکوراسیونی آشنا باشید و یک سبک ایده آل برای دکوراسیون اتاق خواب تان انتخاب کنید مثلا سبک مدرن، کلاسیک، وینتیج، تلفیقی و … و بر اساس آن سبک اتاق تان را طراحی کنید.
– برای دکوراسیون اتاق خواب یکی از ایده هایی که همه طراحان دکوراسیون آن را پیشنهاد میکنند این است که دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کنید آن هم کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ.

– اگر اتاق خواب تان کوچک است و فضا بسیار محدود است یکی از ایده های بسیار کمک کننده این است که از کمد و قفسه های توکار استفاده کنید.
– برای نورپردازی اتاق خواب ایده های مدرن و فوق العاده زیبایی وجود دارد که نقش مهمی در رسیدن شما به آرامش ایفا میکنند، هرگز نورپردازی اتاق خواب را دست کم نگیرید زیرا اتاق خواب بدون نورپردازی اصلا ایده آل نیست.